Jak dobrać rakietę tenisową dla dziecka

Rakietę dla najmłodszych dobieramy według wzrostu. Dlatego najlepiej dobór rakiety zacznij od zmierzenia wzrostu dziecka. Rakiety zaczynają się od 17 cali dla dzieci poniżej 90 cm wzrostu a kończą na 26 calowych dla dzieci o wzroście 140 – 150 cm.

Stanowczo odradzamy kupowanie rakiety na „zapas” to znaczy większej, która w domyśle ma służyć dziecku na przyszłość. Rakieta ma wykonywać polecenia jej właściciela w tym właśnie momencie, jeśli będzie za duża dziecku będzie cieżko nią manewrować a to może bardzo szybko wpłynąć na to, że się zniechęci. Z naszego doświadczenia jeśli dziecko ma wzrost na granicy rozmiarów to lepiej wybrać tą mniejszą. Lekko używaną rakietę zawsze można odsprzedać komuś lub klubowi, który co jakiś czas wymienia sprzęt.

Jaki model wybrać ?

Jak to często bywa droższe jest z reguły lepsze. Natomiast nie oznacza to, że Twoje dziecko, które dopiero zaczyna swoją zabawę musi mieć najnowszy i najdroższy model. Wręcz
przeciwnie. Dla najmłodszych dzieci rekomendujemy rakiety aluminiowe, które mają dużą główkę ułatwiająca trafienie, są lekkie, oraz mają bardzo atrakcyjne ceny. Do wyboru jest wiele modeli a wiodący producenci to Babolat, Wilson, Head, Artengo.

Wymiana rakiety u dziecka, które już gra ?

W przypadku dzieci, które już trenują od jakiegoś czasu, grają na punkty. Mowa szczególnie o dzieciach grających na całym korcie piłką zieloną lub żółtą. Zdecydowanie rekomendujemy rakiety kompozytowe ( połączenie grafitu z aluminium ). To połączenia pochłania drgania, oraz pozwala wygenerować więcej mocy w uderzeniu.

Zaawansowani juniorzy ?

W tym przypadku jedyną słuszną opcją są rakiety grafitowe. Mają najwyższa cenę, ale zarazem najwyższą jakość. Dzięki tego rodzaju rakiecie dziecko będzie mogło rozwinąć pełnię potencjału.
Poniżej link do sprawdzonego dostawcy:
https://babolat-tenis.pl/15-rakiety-tenisowe-dla-dzieci-i-juniorskie

Telefon

Adres

Pomorska 431

OTWARTE:

Pon - Pt: 8 - 22

Sob - Nd: 9 - 18

REZERWACJE

FORMULARZ KONTAKTOWY

10 + 9 =